(Укр) Як спілкуватися з підлеглими. Використовуйте в управлінні метод коучингу.

Батіг, пряник і мікроменеджмент — вже вчорашній день. Якщо ви досі віддаєте перевагу такій мотивації співробітників, Ваша кар’єра під загрозою. Успішні керівники сьогодні намагаються вибудовувати взаємодію з підлеглими у коучинговому стилі. Як додати елементи коучингу до свого управлінського арсеналу?

1. Внутрішні ресурси. Допоможіть співробітнику зрозуміти свої можливості. Давайте зрозуміти підлеглому, що він суттєвий, що ви зацікавлені в його потенціалі.

2. Справжні потреби. З’ясуйте, чого дійсно потребує підлеглий.

3. Значні цілі. Мотивуйте співробітника тим, що його робота потрібна компанії.

4. Колесо балансу. Візуалізуйте проблему, щоб допомогти співробітнику усвідомити її.Накресліть коло. Розділіть його на частини. Їх має бути стільки, скільки робочих сфер ви плануєте обговорити із співробітником: розвиток, навчання, комунікації, результати, якість. Попросіть підлеглого за 10-бальною шкалою оцінити, наскільки він задоволений кожною із зазначених сфер. Над тими сферами, які оцінені нижче інших, потрібно попрацювати найсильніше.

5. Особиста відповідальність. Активуйте ініціативу підлеглого. Щоб отримати потрібний результат, проставте точки контролю, а план та послідовність робіт нехай визначить сам підлеглий.

6. Двосторонній зворотний зв’язок. Говоріть самі та цікавтеся думкою працівника. Щоб співробітник відчув себе у безпеці та видав такі можливості, про які ви навіть не підозрюєте, використовуйте описовий, а не оцінний зворотний зв’язок.